Helios Serisi Basınçlı Paket Sistemler

  • Tek Büyük Kollektörlü Paket Sistem

2-3 Kişilik kullanım için uygundur.

Paket Sistemlerimizde genleşme tankı gerektirmeyen tasarımıyla solar sıvı kaybını engeller.
Şimşek Solar olarak hijyen ve dayanıklılığa üst düzey önemimiz ile birlikte kullanım suyunun temas ettiği tüm iç yüzeylere emaye kaplama sayesinde daha sağlıklı ve temiz su elde edilir.
Magnezyum anot çubuk sayesinde sağlanan katodik koruma ile boylerlerde ürün ömrü üst seviyeye çıkartılmıştır.

  • Çift Küçük Kollektörlü Paket Sistem

3-4 Kişilik kullanım için uygundur.

Orion ve Orion-id serisi olarak güneş kollektörlerimiz sahip olduğu özellikler ile her türlü dış hava koşullarına karşı gösterdiği dayanıklılık ile şehirde, deniz kenarında, dağ yamacında, hatta çöl koşullarında bile sorunsuz kullanım sağlar. Dünya’nın her noktasında kaliteli enerji üretir.

  • Çift Büyük Kollektörlü Paket Sistem

4-5 Kişilk kullanım için uygundur.

Galvaniz kaplı açık profiller ve alüminyum taşıyıcılı sehpası ile kolay bir montaj imkanı sunmaktayız. Her türlü zemine ve çatıya uygun şekilde tasarlanan sehpalarımız ile sağlam ve şık bir duruş sağlamaktayız.

Çalışma Prensibi

Basınçlı güneş enerjisi paket sistemi doğal sirkülasyonlu olarak çalışır. Sistemin çalışması için herhangi bir pompa veya benzeri aletler kullanılmaz. Kapalı devre olarak çalışan basınçlı güneş enerjisi paket sistemlerimiz, güneş kollektörünün içerisinde bulunan solar sıvı – su karışımı güneşin etkisi ile ısındığında yoğunluğu azalır ve yükselmeye başlayarak kapalı devrede depoyu çerçeveleyen gömleğin bulunduğu kısma yükselir. Burada ısısını kullanım suyuna aktaran solar sıvı-su karışımı soğuyarak ve yoğunluğu artarak tekrar güneş kollektörlerine dönmektedir. Bu hareket güneşlenme olduğu sürece devam etmekte ve kullanım suyunu ısıtmaktadır.