Şimşek Solar, 1994 yılında güneş enerjisi sektöründe en başarılı üretici olmak üzere yola çıktı. Bugün gelinen noktada güneş enerjisi üretimi, tedarik zinciri, Ar-Ge çalışmaları, pazarlama ve dış ticareti kapsayan geniş bir düzlemde aktif olarak faliyet göstermektedir.

Faaliyet gösterdiğimiz her zaman her alanda misyonumuz hep müşteri memnuniyeti oldu. Şimşek olarak kurulduğumuz yıldan bu yana ürettiğimiz ve montajını yaptığımız tüm ürünlerimizde kaliteli hizmet ve güven duygusunu her zaman korumayı kendimize görev bildik ve sektörümüzde bir çok yatırımı hayata geçirerek ülkemizde güneş enerjisi kullanımını arttırmada büyük çabalar sarf ettik.

Finans, idare, satış, üretim, montaj ve uluslararası ticaret birimleri üzerine inşa edilmiş olan idari yapımızı oluştururken hedefimiz, geniş ürün yelpazesine ve hizmet portföyüne sahip olmak ve yenilikçi, şeffaf, hızlı ve çevik bir kurumsal kültür oluşturmaktı. Bu anlayış doğrultusunda özel sektörün yanı sıra, başta T.C. Adalet Bakanlığı, T.C. Milli Savunma Bakanlığı, T.C. Sağlık Bakanlığı, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, AFAD, TOKİ olmak üzere birçok kamu kuruluşlarına ve belediyelere çözüm ortağı olduk ve olmaya da devam ediyoruz.