Kalite Yönetim Sistemi ISO 9001

Sadece en iyi ürünler müsterilerimize uzun vadede başarı getireceğinden Şimşek’te kalite güvencesi en öncelikli anlayışımızdır. Şimşek, üretimden yönetimine bütün kademelerinde ISO 9001:2008 standartlarına uygun Kalite Yönetim Sistemi uygulamakta ve uygulanan ISO 9001:2008 standartlarının denetimi FQC Belgelendirme tarafından periyodik olarak yapılmaktadır. Yarı mamül temininden ürünün fabrikadan son çıkışına kadar bütün süreçler kalite yönetim politikasına uygun olarak yürütülür. Üretim esnasında her bir güneş kollektörü sıkı izleme ve kalite kontrolü ile çok aşamalı bir kalite güvence programından geçmektedir.

Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi ISO 10002

Şimşek Solar olarak günümüz iş dünyasında yaygınlaşan ticaret, güneş enerjisi sektöründeki kuruluşların artması ile müşteri beklentilerini her zaman karşılayarak, marka değerimizi korumayı ve her zaman daha iyiye yükseltmeyi istiyoruz. B sebeple, müşterilerimiz ile dahar uzun dönemli ilişkiler kurularak, bu ilişkilerin geliştirilmesini sağlamaktayız. Bu belge ile birlikte öncelikle geri bildirime açık olan müşteri odaklı bir ortamı oluşturup, alınan her bir şikayetin çözüme ulaştırılması ve müşteri hizmetinin iyileştirilmesi ile ilgili yönetim taahhütlerinin yerine getirilmesini öngörmektedir.

Çevre Yönetim Sistemi ISO 14001

Şimşek’te çevre dostu bir üretim anlayışı vardır. Bu anlayışımıza ek olarak üretim süreçlerinin kontrol altına alınması ve çevre dostu üretim hatlarının sağlıkla işleyişini sağlayabilmek için Şimşek üretim tesisi 2012 yılından bu yana ISO 14001 sertifikası ile çevre yönetim sistemi uygulamaktadır. ISO 14001 standartlarının denetimi FQC Belgelendirme tarafından periyodik olarak yapılmaktadır.

Şimşek üretim tesisinde enerji tedariği aşağıdaki sistemler tarafından desteklenmektedir.

İş Güvenliği OHSAS 18001

Şimşek’te sosyal sorumluluk en üst düzeydedir. Bu nedenle Şimşek 2012 yılında OHSAS 18001 (İş Sağlığı ve Güvenliği) uyarınca onaylanmış ve sertifikalandırılmıştır. OHSAS 18001 standartı üretimin her aşamasında uygulanarak operasyonel güvenlik risklerinin farkındalığı arttırılır. OHSAS 18001 standartlarının denetimi FQC Belgelendirme tarafından periyodik olarak yapılmaktadır.