Üretim

Anasayfa Hizmetlerimiz Üretim

Üretim

Güneş kollektörlerimiz yüksek otomosyonlu robotik üretim hatlarında minimum insan gücü ile üretilmektedir. Absorber üretimi için ultrasonik kaynak teknolojileri kullanılmaktadır. Bu teknolojiler mühendis ve ar-ge kadromuz tarafından geliştirilmiştir.

Güneş Kollektörü Üretimi

Şimşek Güneş Kollektörleri’nde kalite en öncelikli amacımızdır. Bu nedenle güneş kollektörlerimizin tamamı minimum insan gücü esasına dayanan tamamen robotik üretim hatlarında üretilmektedir. Standart boyut ve özelliklerde güneş kollektörü üretiminden ihtiyaca ve projeye özgü özelliklerde güneş kollektörü üretimi yapılmaktadır. Bütün güneş kollektörleri endüstri kalite standartlarına ve normlarına uygun olarak üretilmektedir. Şu anda müşteriye özel orjinal ekipman imalatı sürümlerinde olduğu gibi 10’den fazla farklı ebat ve özelliklerde güneş kollektörü üretimi yapılmaktadır.

Absorber Üretimi

Seçici yüzeyli (selective) ve mat siyah boyalı absorber üretiminde Şimşek üretim kalitesini ve performansını kanıtlamıştır. Absorber üretiminde yakaladığımız kalite, inovasyon ve üretim yoğunluğu müşterilerimize her zaman üstün bir avantaj sağlar. Kollektör su taşıyıcısı olan bakır boru arp iskeleti tamamen otomatik robot kaynak makinesi ile üretilmektedir.

Ultrasonik kaynak teknolojisi – Şimşek’te bütün ürünler kalite güvence prosedürlerine uygun olarak seri üretim hattında üretilmektedir. Güneş kollektörlerimiz, optimize edilmiş ultrasonik kaynak teknolojisi ile yüksek otomasyonlu üretim bandında üretilmektedir. Sistem aynı anda paralel olarak 2 dikişi ve 2 boruyu kaynata bilmektedir. Üretim bandında 1 gün içerisinde 160 adet absorber üretilmektedir.

Bağlantı Ekipmanları

Güneş enerjisi sistemlerinin uzun yıllar ilk günkü performansı verebilmesi ve uzun ömürlü olabilmesi için kullanılan bağlantı elemanları ve ekipmanlarının da kaliteli ve kolay uygulanabilir olması gereklidir. Şimşek büyük solar projelerinizde yada kişisel kullanım için kurduğunuz sıcak su sistemlerinde güneş kollektörlerinin çatıya yada kollektör mesnetlerine tam olarak yerleştirilmesi için size bağlantı ekipmanları desteği de sunar. Bağlantı ekipmanlarının üretiminde EN1991 uyarınca kısa sürede, pratik ve maksimum güvenlik ilkelerine uygun tasarım ve üretim esas alınmaktadır. Montaj kiti boyutları ve paketlemede müşterinin özel lojistik ihtiyaçlarına göre hareket edilir.

FOTO GALERİ