Şimşek Solar, 1994 yılında güneş enerjisi sektöründe en başarılı üretici olmak üzere yola çıktı. Bugün gelinen noktada güneş enerjisi üretimi, tedarik zinciri, Ar-Ge çalışmaları, pazarlama ve dış ticareti kapsayan geniş bir düzlemde aktif olarak faliyet göstermektedir.

Faaliyet gösterdiğimiz her zaman her alanda misyonumuz hep müşteri memnuniyeti oldu. Şimşek olarak kurulduğumuz yıldan bu yana ürettiğimiz ve montajını yaptığımız tüm ürünlerimizde kaliteli hizmet ve güven duygusunu her zaman korumayı kendimize görev bildik ve sektörümüzde bir çok yatırımı hayata geçirerek ülkemizde güneş enerjisi kullanımını arttırmada büyük çabalar sarf ettik.

Finans, idare, satış, üretim, montaj ve uluslararası ticaret birimleri üzerine inşa edilmiş olan idari yapımızı oluştururken hedefimiz, geniş ürün yelpazesine ve hizmet portföyüne sahip olmak ve yenilikçi, şeffaf, hızlı ve çevik bir kurumsal kültür oluşturmaktı. Bu anlayış doğrultusunda özel sektörün yanı sıra, başta T.C. Adalet Bakanlığı, T.C. Milli Savunma Bakanlığı, T.C. Sağlık Bakanlığı, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, AFAD, TOKİ olmak üzere birçok kamu kuruluşlarına ve belediyelere çözüm ortağı olduk ve olmaya da devam ediyoruz.

Rakamlarla Biz

Şimşek Solar olarak, 11.575 m² açık alan üzerine kurulu 5.500 m² tesisimizde yaptığımız yatırımlar ve Ar-Ge çalışmalarıyla üretim teknolojimizi ve ürünlerimizi sürekli geliştirmekteyiz.

Yarı ve tam otomatik üretim bandında ultrasonik kaynak teknolojisi ile günde 160 adet güneş kollektörü üretmekteyiz. Boyler üretim hattında ise farklı ölçülerde günde 80 adet boyler üretebilmekteyiz.

Avrupa standartlarında geliştirilmiş makine teknolojisi ve Ar-Ge çalışmalarıyla sürekli yenilenen makina parkımız ile yüksek kalitede seri üretim yapmaktayız.

* 2017 Yılı için üretim hacmi : 18.900 m²
* Robot sistemler ile 5.500 m² kapalı toplam 11.575 m² üretim tesisi
* Depolama kapasitesi 700 m²
* Full otomatik güneş kollektörü üretim hattı
* Üretim kapasitesi 106.905 m²

Anahtar Teknolojiler
* Serpantin Boru Bükme Makinesi
* Manifold Üretim Makinesi
* Ultrasonik Kaynak Teknolojisi
* Lazer Kesim Makinesi
* Otomatik Kaynak Robotları